Tasarım cephe kaplama ürünleri

Alüminyum güneş kırıcı sistemleri

alüminyum güneş kırıcı panel cephe sistem

Güneş kırıcı sistemi

Güneş kırıcı sistemi : Teknoloji çağının en önemli özelliklerinden biri, konforu maksimum düzeye çıkarırken enerji kaynaklarını da minimum tüketmeyi sağlamaktır. İdeal tasarımlarda maksimum gün ışığından faydalanma sağlanırken, bunun yanı sıra enerji kaybı minimuma ulaştırılmaya çalışılmaktadır. Güneş kırıcı sistemleri yapılarda bu optimum dönüşü sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Yapılara zenginlik katmaktadır. Hareketli veya sabit güneş kırıcı sistemleri şeklinde, güneşin etkilerine karşı koruma, gün ışığının yönlendirilmesi gibi işlevlere hizmet etmekle birlikte farklı cephe çözümleri oluşturmak için de kullanılır.

 • güneş kırıcı panel cephe sabit sistem

  Sabit güneş kırıcı sistemi

  Yapılarda, bina ihtiyacına ve mimari estetiğe cevap vermek amacıyla geliştirilen sabit güneş kırıcı sistemleri, güneş ışınlarının yoğun geldiği açılara göre konumlandırılır. Profil genişliği değişkendir. İstenilen renkte güneş kırıcı sistemleri uygulanabilmektedir.

 • güneş kırıcı panel cephe hareketli sistem

  Hareketli güneş kırıcı sistemi

  Hareketli güneş kırıcı sistemleri manuel veya motor ile kumanda edilebilir. Sistem optimum dönüşü sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Güneş ışınlarının geliş açısana göre pozisyon alarak konforu maksimum düzeye çıkarırken enerji kaynaklarını da minimum düzeyde tüketmeyi sağlamaktadır.

Mesh cephe kaplama sistemleri

mesh panel cephe kaplama sistemi

Mesh kaplama sistemi

Mesh tel örgü, istenilen fonksiyon ve yüksek estetik görüntüyü birleştirip, yaratıcı tasarımlar ve etkileyici mimari çözümler sunmaktadır. Mesh kaplama binalara ışık yansıması, güvenlik ve güneşten korunma gibi yüksek fonksiyonellikle birlikte yapıya bağımsız bir karakter verir. Geniş farklı örgü tipi yelpazesi binanın görünüşüne özgün bir karakter ekleyerek zenginleştirebilmektedir. Malzeme, ışıklandırma koşullarına ve görüş açılarına bağlı olarak geçirgen veya opak olabilir. Mesh kaplama, alüminyum ya da paslanmaz levhadan oluşturulur. Gözenek ebatları, levhanın et kalınlığıyla doğru orantılıdır. Mesh kaplamalar alüminyum veya çelik çerçeve içine yerleştirilerek dış cephe montajı yapılmaktadır.

 • paslanmaz mesh cephe sistem

  Paslanmaz mesh

  Mesh kaplama, dış cephede binanın ikinci bir kaplaması varmış hissini yaratır. Tel örgü yapıları aynı zamanda dış cephede bir güvenlik işlevine de sahip olup, güneşten korunma ve sesin emilmesini sağlamaktadır.

 • mesh cephe kaplama sistem

  Mesh cephe kaplama

  Mesh kaplamalar yüksek kalitede paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Çok az bakım gerektirmekte ve kaliteli bir aşınma direnci sunmaktadır. Mesh cephe kaplama etkili güneş koruması sağlar. Güneş ışıklarını filtreleyerek bina içini serinletir ve geçirgenlik özelliği sayesinde içeriden mükemmel bir görüntü verir.

Ahşap profil ızgara cephe sistemleri

ahşap ızgara cephe kaplama

Ahşap ızgara profilleri

Ahşap ızgara cephe kaplama sistemi; ahşap her tür binaya estetik bir etki ve doğal dokunuş sağlar. Ahşap ızgaralar yatay veya dikey çizgisel olarak kullanım olanağı sağlar. Dış cephe ve iç mekanlarda tercih edilen bir üründür. Ahşap ızgara sistemi; güneş kırıcı olarak işlev görür ve sağır cephelerde dekoratif beklentilere cevap vermektedir. Cepheye raylar vasıtasıyla bağlanarak, yatayda veya düşeyde hareket etmesi sağlanabilir. Dış cephedeki bu hareketi, güneş ışınlarının istenilen noktada kontrol edilebilmesine olanak verir. Aynı zamanda panel içinde konumlandırılan güneş kırıcı ahşap ızgaralar, düşeyde ve yatayda istenilen açıda manuel ya da otomatik olarak hareket edebilmektedir.

 • ahşap güneş kırıcı cephe sistem

  Ahşap profil güneş kırıcı

  Her iki yönde hareket olanağı bulunan ahşap güneş kırıcı paneller, dış cephede güneş ışınlarını kırmada maksimum performansı yakalar. Ahşap ızgaralar her geçen gün yönetim binaları, yaşam alanları, villalar, oteller, restoranlar gibi çok farklı alanlarda tercih edilmektedir.

 • ahşap ızgara cephe kaplama sürme sistem

  Ahşap ızgara sürme sistemi

  Ahşap ızgara sistemi; kayar ve katlanır paneller olarak üretilme olanağı sağlamaktadır. Paslanmaz çelik, alüminyum profillerden oluşturulacak sürme veya katlanır sistem içerisine takılacak ahşap ızgara profilleri ile işlevsellik kazandırılmaktadır.

Profil dizayn panel cephe kaplama sistemleri

profil dizayn panel cephe sistem

Profil panel dizayn

Her tür binanın hem iç hem dış cephesinde (tüm levha kaplama malzemelerinin alternatifi olarak), sağır cephelerde, spandrel ve parapet bölgelerinde, balkon korkuluklarında, giriş kapılarında tavanlarda kullanılabilen eloksallı veya elektrostatik boyalı üretilebilen, özgün çizgiler oluşturulabilen alüminyum profil ve panellerdir. Cnc tezgahında istenilen form, desenlerin uygulanmasına olanak sağlamaktadır. Alüminyum profil dizayn sistemi oldukça zengin estetik çözümlere sahiptir. Tasarlandığı amaca hizmet edecek şekilde inşa edilirse, hem dış cephe konforu yani can güvenliği ve estetik olarak, hem de iç konfor açısından oldukça başarılı sonuçlar verir.

 • profil dizayn cephe sistem

  Profil sistem

  Profil dizayn sistemi; günümüz dış cephe tasarımlarında prestij, estetik, fonksiyonellik, konfor ve özellikle enerjinin korunmasına yönelik olarak yapıyı tümüyle saran, giydiren bir anlayış ortaya çıkarmaktadır.

 • petek dolgu panel cephe sistem

  Petek dolgu panel sistemi

  Petek dolgu panel sistemi; iki yüzü alüminyum levhalı ve arası alüminyum bal peteği dolgulu paneldir. Farklı kalınlık ve renkte üretilmektedir. Panelin içindeki alüminyum bal peteği dokusu sayesinde geniş açıklıktaki yüzey kaplamalarında kullanılabilmektedir.

cam dış giydirme cephe kaplama
seramik dış giydirme cephe kaplama
seramik dış giydirme cephe kaplama
metal kompozit panel dış giydirme cephe kaplama
alüminyum kapı pencere sürme doğrama kış bahçesi
tasarım ürünler güneş kırıcı mesh kaplama ahşap alüminyum profil

E: novon[a]novonsystems.com