Seramik panel cephe kaplama sistemi

Seramik cephe kaplama sistemi

seramik panel cephe kaplama sistem

Seramik giydirme cephe sistemi

Seramik dış cephe kaplama sistemi; günümüz mimarisinde yapıları dış etkenlerden koruması, yapı içi iklimi muhafaza etmesi, periyodik bakım istememesi, doğal dayanıklı ve estetik olması sebebiyle tercih edilmektedir. Seramik cephe kaplama sistemi, yapıların sağır kısımlarında taşıyıcı alüminyum veya çelik konstrüksiyonla montajı yapılır. Seramik panelin yüksek aşınma ve darbe dayanımı, düşük su emme özelliği, leke tutmaması, kolay monte edilebilmesinde dolayı dış cephelerde tercih edilmektedir.

 • seramik cephe kaplama klipsli sistem

  Seramik cephe klipsli sistem

  Seramik dış cephe kaplama klipsli montaj sistemi; paslanmaz çelik görünür klipsler ve EPDM fitiller kullanılarak, klipsler taşıyıcı konstrüksiyona vidalanır. Klipsler üzerine seramik paneller oturtularak montaj işlemi tamamlanır. Sistem ayrıca, devamlı hava sirkülasyonu oluşturması sayesinde binada rutubet oluşumuna izin vermez

 • seramik cephe kaplama askı sistem

  Seramik cephe askılı sistem

  Seramik dış cephe kaplamanın diğer bir montaj şekli de askı sistemidir. Seramik panellerin arka yüzeylerine dört noktadan açılan kırlangıç kanallara takılarak taşıyıcı konstrüksiyona asılarak monte edilir. Yatayda paneller arasında oluşan derzler dış cephe arkasında doğal havalandırma sağlamaktadır.

Terracotta cephe kaplama sistemi

terracotta klinker panel cephe kaplama sistemi

Klinker giydirme cephe sistemi

Terracotta dış cephe sistemi çift cidarlı ve tek cidarlı olmak üzere iki türde üretilmektedir. Terracotta cephe elemanları, pişmiş topraktan, kil ve doğal malzemelerden endüstride pişirilerek elde edilmektedir. Cephe sektörünün tercih ettiği doğal cephe kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Terracotta modüllerinin montajında, oluşturulan alüminyum alt konstrüksiyona özel aparatlar sayesinde mekanik yöntemlerle asılmaktadır. Cotta su emme, genleşme, donma dayanımı konularında ISO 10545 standartlarına uygundur.

 • terracotta klinker panel cephe kaplama çift cidarlı sistem

  Çift cidarlı sistem

  Düşeyde özel kanallı alüminyum T köşebent profilleri ile oluşturulan konstrüksiyon, braketlerle binaya montajı yapılarak sistem kurulur. Kurulu sistem üzerine düşey profillere klipsler monte edilerek çift cidarlı cotta paneller klipsler üzerine oturtturularak montaj tamamlanır.

 • terracotta klinker panel cephe kaplama tek cidarlı sistem

  Tek cidarlı sistem

  Düşeyde özel kanallı alüminyum T köşebent profilleri ile oluşturulan konstrüksiyon, braketlerle binaya montajı yapılarak sistem kurulur. Kurulu sistem üzerine düşey profillere özel pimli taşıyıcı profiller monte edilerek tek cidarlı cotta paneller pimli profillerin üzerine oturtturularak montaj tamamlanır.

Brüt beton görünümlü panel cephe kaplama sistemi

brüt beton görünümlü panel cephe kaplama sistemi

Brüt beton görünümlü panel giydirme cephe sistemi

Modern mimarinin en çok tercih edilen ürünlerinden biri olan brüt beton görünümlü cephe paneli, farklı desen ve dokularda üretilmektedir. Beton kalıp sisteminden esinlenerek tasarlanan çelik kalıpla yapılan brüt beton görünümlü cephe panelleri, betonun yalın ve güçlü etkisini yansıtan zamansız mekânlar için tasarlanmıştır. Modern tasarımların vazgeçilmezi, brüt beton paneller hafiftir ve montaj kolaylığı ile tercih edilen bir üründür. Çimento esaslı ve doğal hammaddelerden üretilen brüt beton görünümlü paneller, iç mekân projelerinde ve dış cephelerde tercih edilmektedir.

 • brüt beton görünümlü panel cephe kaplama klipsli sistem

  Klipsli sistem

  Brüt beton görünümlü dış cephe kaplama klipsli montaj sistemi; paslanmaz çelik görünür klipsler ve EPDM fitiller kullanılarak, klipsler taşıyıcı konstrüksiyona vidalanır. Klipsler üzerine brüt beton görünümlü paneller oturtularak montaj işlemi tamamlanır. Sistem ayrıca, devamlı hava sirkülasyonu oluşturması sayesinde binada rutubet oluşumuna izin vermez.

 • brüt beton görünümlü panel cephe kaplama askı sistem

  Askılı sistem

  Brüt beton görünümlü dış cephe kaplama askılı montaj sistemi; brüt beton görünümlü panellerin arka yüzeylerine dört noktadan açılan kırlangıç kanallara takılarak taşıyıcı konstrüksiyona asılarak monte edilir. Yatayda paneller arasında oluşan derzler cephe arkasında doğal havalandırma sağlamaktadır.

Neolith cephe kaplama sistemi

neolith panel cephe kaplama sistemi

Neolith panel giydirme cephe sistemi

Neolith dış cephe paneli yüksek teknoloji ürünü, dünyadaki en büyük ebatlı porselen levhadır. Farklı renk ve kalınlıkta üretilen levhalar yanmaz, çizilmez ve leke tutmaz özelliktedir. Çelik ya da alüminyum agraf karkas üzerine, uygun ölçüde hazırlanmış porselen paneller cepheye gizli klipsli veya yapıştırma tekniği ile monte edilir.

 • neolith panel cephe kaplama klipsli sistem

  Klipsli sistem

  Neolith dış cephe klipsli sisteminde; ebatlanan porselen cephe panellerinin arkasına eloksallı yatay taşıyıcı alüminyum profiller yapıştırılarak kaset haline getirilir. Yapıştırma işleminde yeni nesil MS polimer bazlı yapıştırıcılar kullanılmalıdır. Kaset haline getirilen Neolith plakalar klipsler üzerine asılarak montaj tamamlanır.

 • neolith panel cephe kaplama yapıştırma sistem

  Yapıştırma sistem

  Neolith dış cephe yapıştırma sisteminde; ebatlanan porselen cephe panelleri yeni nesil MS polimer bazlı yapıştırıcılar kullanılarak eloksalli düşey profiller üzerine yapıştırılarak montaj tamamlanır. Eloksallı profiller ile Neolith plakalar arasında yeterli yapıştırıcı kalınlığının sağlanmasına dikkat edilmelidir.

cam dış giydirme cephe kaplama
seramik dış giydirme cephe kaplama
ahşap dış giydirme cephe kaplama
metal kompozit panel dış giydirme cephe kaplama
alüminyum kapı pencere sürme doğrama kış bahçesi
tasarım ürünler güneş kırıcı mesh kaplama ahşap alüminyum profil

E: novon[a]novonsystems.com