Metal panel cephe kaplama sistemi

Kompozit panel cephe kaplama sistemi

kompozit panel cephe kaplama

Kompozit panel giydirme cephe sistemi

Kompozit dış cephe sistemi; Mimari yapıların tasarımında kullanılan, estetik, şık görünümlü, pürüzsüz, çağdaş bir yapı malzemesidir. Binaların dış cephelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Kompozit; iki yüzü alüminyum levha ile kaplı 4mm kalığında bitiş ve sağır cephelerde kullanılan, standart üretim ölçülerinin yanı sıra isteğe bağlı özel ölçülerde üretilen giydirme cephe ürünüdür. Bina dizayn parametrelerine uyularak yapılmış çelik yada alüminyum karkas üzerine, uygun ölçüde hazırlanmış kompozit levhalar vidalı sistemle dış cepheye monte edilir. Geniş renk seçenekleri ile yapıya zenginlik katmaktadır. Binaların dış cephelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiştir.

 • kompozit panel cephe kaplama klasik sistem

  Klasik sistem

  Kompozit dış cephe klasik sisteminde; taşıyıcı konstrüksiyonu 40x30x2mm kutu profillerden projesine uygun olarak imal edilip L ankrajlar ile cephe montajı yapılmaktadır. Sağır cephelerde taşyünü ve buhar dengeleyici ile dış cephe izolasyonu tamamlandıktan sonra, imalat projesine göre hazırlanan kompozit paneller konstrüksiyona vidalanır. Derzlere poliüretan sosis üzerine silikon dolgu yapılır.

 • kompozit panel cephe kaplama askı sistemi

  Askı sistemi

  Kompozit dış cephe askı sisteminde; taşıyıcı konstrüksiyonu alüminyum H profillerden projesine uygun olarak imal edilip L ankrajlar ile cephe montajı yapılmaktadır. Sağır cepheler taşyünü ve buhar dengeleyici ile cephe izolasyonu tamamlandıktan sonra, imalat projesine göre hazırlanan kompozit paneller askı aparatları ile taşıyıcı konstrüksiyona montaj yapılır.

Corten çelik panel cephe kaplama sistemi

corten çelik panel cephe kaplama

Corten çelik panel giydirme cephe sistemi

Corten çelik dış cephe kaplama paneli karbon, silisyum, manganez, fosfor, kükürt, krom, nikel ve bakır elementlerden oluşan bir karbon çelik sınıfıdır. Bu karışımlardan elde edilen nihai ürün, dış etkilere dayanımlı bir hal alır. Paslı çelik olarak da adlandırılan korten çelik, hava şartlarına son derece mukavimdir. Yüzeyde oluşan pasın, çeliğin iç noktalara ilerlemesine olanak tanımaz. Bu sebepten ötürü diğer çelik türlerine göre dış etkilere dayanımlı görsel bir çelik türüdür.

 • corten delikli dekoratif panel kaplama cephe

  Corten delikli dekoratif panel

  Corten çelik paneller cnc tezgahında istenilen desen uygulanabilir yapıdadır. Eskitme tekniği ile üzerinde oluşan pas ile dış ortama yüksek mukavemet gösterir. Rengi ve sağlamlığı ile corten çelik dış cephe uygulamalarında farklılık oluşturmaktadır. Görünümü sebebi ile çoğu uygulamada boya kullanılmasına gerek yoktur.

 • corten panel cephe kaplama

  Corten cephe paneli

  Corten çelik paneller eskitme tekniği ile üzerinde oluşan pas ile dış ortama yüksek mukavemet gösterir. Rengi ve sağlamlığı ile corten çelik dış cephe uygulamalarında farklılık oluşturmaktadır. Hava ile temasında dış tabaka patinası oluşarak korozyona karşı dirençli olur .Görünümü sebebi ile çoğu uygulamada boya kullanılmasına gerek yoktur.

Kenet panel cephe kaplama sistemi

kenet panel cephe kaplama

Kenet panel giydirme cephe sistemi

Geniş açıklıklı çatılarda sorunsuz ve optimum çözüm olanağı sağlayan kenet sistem çatı kaplama sistemi, statik sac, alüminyum sac , bakır sac veya çinko sac ile yapılabilmektedir. Trapez kenet ve düz kenet olmak üzere 2 farklı seçenekli bir sistemdir. Kenet sistemin vida kullanmadan klipslerle monte edilerek metal levhaların birbirine kenetlenmesi, ileride oluşabilecek vida başından kaynaklanacak su izolasyon sorununu ortadan kaldırdığı gibi mahyadan saçağa veya saçaktan saçağa tek parça olarak inşaat sahasında üretiminin yapılıyor olması geniş açıklıklı çatı kaplanmasında sıfır sorunla çatı kaplama imkanı sunmaktadır.

 • kenet titanyum cephe paneli

  Kenet titanyum çatı paneli

  Boydan boya tek parça üretilmesi sayesinde, montajı tamamlandıktan sonra üzerinde bir tek montaj vidası görülmez. Kenetli birleşimi sayesinde mükemmel geçirmezlik sağlar. Dışardan görünümü çok estetik ve şıktır. Sac tavalar halinde üretilir tavaların en ölçüleri 35 cm ile 70 cm arasında değiştirilebilir. Kullanılacak sacın mukavemetinin arttırılması için tavalar içerisine tekli ya da çiftli iz basımı formu basılabilir.

 • kenet titanyum cephe paneli

  Kenet titanyum cephe paneli

  Titanyum kenet panel sistemi; Kendi kendini havadaki CO2, nem, yağmur vs. karşı doğal yollarla korumaktadır. Herhangi bir bakıma ihtiyaç duymamaktadır. Kalınlıkları 0,65 mm olacak şekilde temin edilebilmektedir. Genişlik 50 cm veya 65 cm olmaktadır. Özellikle esnekliği ile çinko malzemeden her tip çatı ve cephe şekli elde edilir. O nedenle estetik açıdan çok tercih edilmektedir.

Sandviç panel cephe kaplama sistemi

sandviç panel cephe kaplama

Sandviç panel giydirme cephe sistemi

Sandviç paneller, iki boyalı galvaniz veya alüminyum trapez levha arasında taş yünü iç dolgu malzemesi ile ısı yalıtımı amaçlı üretilen kompozit malzemelerdir. Hafif ve dayanıklı olmaları montaj süresini kısaltmaktadır. Sandviç paneller hızlı uygulama gerektiren ve geniş açıklıkların örtülmesi gereken tüm yapılarda kullanılabilir. Günümüzde ağırlıklı olarak sanayi yapıları, alışveriş merkezleri, depolar, spor salonları vb. yapılarda kullanılmaktadır. Kullanım yeri ve amacına göre farklı boy ve kalınlıklarda üstün teknik özelliklerde, taş yünü ve poliüretan yalıtımlı sandviç panel olarak üretilmektedir.

 • çatı sandviç panel

  Çatı sandviç panel

  Çatı çelik konstrüksiyonu üzerine, bindirme ve vidala tekniği ile projesine uygun olarak montaj yapılmaktadır. Montaj sırasında çelik aşık ile sandviç panelin temas ettiği yüzeylere bitul bant veya uygun bir izolasyon malzemesi uygulanarak ısı köprüleri ve korozyon riski önlenmelidir.

 • cephe sandviç panel

  Cephe sandviç panel

  Cephe çelik konstrüksiyonu üzerine bindirme ve vidala tekniği ile projesine uygun olarak montaj yapılmaktadır. Montaj sırasında çelik aşık ile sandviç panelin temas ettiği yüzeylere butil bant veya uygun bir izolasyon malzemesi uygulanarak ısı köprüleri ve korozyon riski önlenir. Panel montajı tamamlandıktan hemen sonra aksesuarlar ile kapatılmaktadır.

cam dış giydirme cephe kaplama
seramik dış giydirme cephe kaplama
ahşap dış giydirme cephe kaplama
metal kompozit panel dış giydirme cephe kaplama
alüminyum kapı pencere sürme doğrama kış bahçesi
tasarım ürünler güneş kırıcı mesh kaplama ahşap alüminyum profil

E: novon[a]novonsystems.com