Cam giydirme cephe sistemi

Silikon giydirme cephe nedir, nasıl yapılır

  • Strüktürel silikon cam cephe uygulama aşamaları şu şekildedir:

    Atölyede ebatlanarak hazır hale getirilen alüminyum düşey taşıyıcı dış cephe profiline, yatay alüminyum dış cephe profili bağlantı aparatı vidalanır. Ardından bağlantı aparatına bağlantı takozu ve yatay bağlantı contası montajı yapılır. Giydirme cephede belirlenen her aks noktasına bağlantı aparatları montajı yapılır. Alüminyum yatay cephe profili, bağlantı aparatlarına vidalanır. Böylelikle strüktürel alüminyum taşıyıcı giydirme cephe konstrüksiyonu tamamlanmış olur.

    Tamamlanan alüminyum taşıyıcı giydirme cephe konstrüksiyonu, çelik dübeller ile dış cephede betona yapılan ankrajlara monte edilir. Katlar arasında dilatasyon bırakılması önemlidir, bu işlem düşey cephe profillerine montajı yapılan dilatasyon profilleri ile yapılır. Dış cephede dilatasyon ek yerlerindeki boşluklar silikon ile izole edilir.Alüminyum giydirme cam cephe strüktürel konstrüksiyon montajı tamamlanır.

    Ardından kat döşemesi ile alüminyum yatay cephe profili arasına katlar arası ses ve ısı izolasyonu için şap altı sacı ve duman bariyer sacı monte edilir. Düşey alüminyum taşıyıcı dış cephe profillerine düşey fitil contaları, yatay alüminyum taşıyıcı cephe profillerine yatay fitil contaları takılır. Alüminyum taşıyıcı giydirme cephe profillerine cam altı destek profili ve takozu monte edilir.

    Önceden hazırlanmış cam cephe panelleri giydirme cephede belirlenen vida yerlerinden alüminyum strüktürel cephe taşıyıcı profillere monte edilir. Kat döşemesi hizalarındaki cam panellerin iç camları emaye kaplıdır. Cam panel montajının ardından dış cephede cam paneller arasında kalan düşey ve yatay boşluklara ısı izolatörleri ve dış fitil contaları takılır. Ardından yatay ve düşeydeki tüm derzlere cephe silikonu dolgusu yapılarak silikon giydirme cephe sistemi tamamlanır.

»Silikon giydirme cephe fiyatları için tıklayın
cam dış giydirme cephe kaplama
seramik dış giydirme cephe kaplama
ahşap dış giydirme cephe kaplama
metal kompozit panel dış giydirme cephe kaplama
alüminyum kapı pencere sürme doğrama kış bahçesi
tasarım ürünler güneş kırıcı mesh kaplama ahşap alüminyum profil

E: novon[a]novonsystems.com