Giydirme cephe teknik şartnamesi

Cam dış cephe kaplama teknik şartnamesi

  • Cam giydirme dış cephe statik hesapları yapılırken öncelikle, dış cepheyi etkileyecek rüzgar yüklerinin gruplandırılmasında üç faktör göz önünde bulundurulmalıdır.Bunlar; rüzgar basınç kuvvetleri, rüzgar emme kuvvetleri ve köşe elemanlarına etkileyen rüzgar yükleridir.

    Yapıların bütün imalatın fiziki, kimyevi, statik hesabı hava sızdırmazlığı ile ilgili tüm deney ve testler yaptırılmış olacaktır.Tüm fitiller 60 Shore A sertliğinde EPDM olup,ozon ve ulravioleye dayanıklı olmalıdır. Yalıtım için kullanılan contalar hiçbir şekilde ısı farklılaşması sırasında deformasyona uğramamalıdır.

    Bağlantı elemanları ve köşe birleşimlerinde kullanılacak köşe takozlarının kesitleri, profil iç konturuna uygun kesitte alüminyum alaşım olmalıdır.Tüm kanat fitilleri değiştirilebilir olmalıdır. Sistem konstrüksiyonlar için sistem üreticisi tarafında öngörülen sistem fitilleri kullanılmalıdır.Yağmur suyu ve kondens suyu, sızabileceği profil kanallarından dışarı doğru tahliye edilmelidir.Giydirme cephede görünür tahliye delikleri tapalarla kapatılmalıdır.

    Çıkan yangında alev, duman ve sıcak gazların diğer katlara yayılmasını önlemek için düşey ve yatay taşıyıcıların montajını müteakip yerinde alınan ölçülere göre parapet altı ve üstlerine 2mm galvanizli saçtan bükülme levha montajı yapılacaktır. Bu levhalar hem parapet/kiriş hemde yatay profiller arasındaki fuga silikon tipi mastiklenecek ve dış cephede kesin duman geçirimsizliği sağlanacaktır.

giydirme dış cephe teknik şartname
»Silikon giydirme cephe nasıl yapılır detaylı açıklamalı video için tıklayın
cam dış giydirme cephe kaplama
seramik dış giydirme cephe kaplama
ahşap dış giydirme cephe kaplama
metal kompozit panel dış giydirme cephe kaplama
alüminyum kapı pencere sürme doğrama kış bahçesi
tasarım ürünler güneş kırıcı mesh kaplama ahşap alüminyum profil

E: novon[a]novonsystems.com