Alüminyum doğramalar

Alüminyum doğrama sistemleri

alüminyum doğrama kapı pencere

Isı yalıtımlı alüminuyum pencere sistemi

Isı yalıtımlı alüminyum pencere sistemi; oldukça yaygın kullanılmaktadır. İç ve dış alüminyum profillerin, ısı yalıtımı sağlamak amacıyla yalıtkan bir profille birbirine bağlanmasıyla oluşturulan doğrama sistemidir. Isı yalıtımlı alüminyum pencere, estetik ve teknik beğenilerin bir arada karşılandığı, geniş uygulama seçenekleri ile ekonomik bir doğrama sistemidir. Pencere sisteminde zengin aksesuar ve açılma tekniklerine sahip olup, normal açılım kanat, çift eksen, gizli menteşeli çift eksen, sürme, vasistas, katlanır, pivot, dışa açılır açılım sistemleri kullanılmaktadır.

 • ısı yalıtımlı alüminyum doğrama sistemi

  Isı yalıtımlı sistem

  Alüminyum yapısı itibariyle, ısı iletim katsayısı yüksek bir malzemedir. Polyamid ise düşük toleranslarla hassas olarak üretilebilen ısı iletim katsayısı son derece düşük, mukavemet ve sertliği ise oldukça yüksek olan bir malzemedir.

 • alüminyum doğrama pencere sistemi

  Alüminyum doğrama sistemi

  Alüminyumun sınırsız şekillendirme ve tasarım olanağı ile, çok karmaşık yalıtım detaylarının ekonomik çözümünü sağlamaktadır. Alüminyum profillerin yüzeyi eloksal kaplamadır. İsteğe bağlı elektrostatik boya kullanılarak renk çeşitliği artırılabilir.

Alüminyum sürme doğrama sistemleri

alüminyum sürme kapı pencere doğrama sistemi

Alüminyum sürme doğrama sistemi

Alüminyum sürme doğrama sistemi; maksimum konfor ve mekandan tasarruf sağlamak için iç ve dış sınırları görünmez hale getiren bir sistemdir. Sürme doğrama ve katlanır kapılar kullanışlı mükemmel bir çözüm sunar. Bunlar büyük cam alanlar oluşturarak, mekanın kullanımı üzerinde minimum etkiyle mekana daha fazla doğal ışığın girmesini sağlar. Alüminyum sürme doğrama sistemi, duvar içinde kaybolabilen tek raylı sistemlerden, büyük açık alanlar yaratan 4 raylı çözümlere ve geniş boşluklar oluşturan katlanır sistemlere kadar değişiklik gösteren çok çeşitli sistemlere sahiptir ve manuel ya da otomatik açma olanağı sunar.

 • raylı alüminyum doğrama sürme sistemi

  Raylı sürme sistem

  Tek raylı sürme alüminyum doğrama sistemi, bir hareketli parçayı sabit bir camlı elemanla birleştirir. Camlı eleman doğrudan dış kasa profiline bağlı olduğu için çizgisel zarif bir görünüm yaratır. İki raylı sürme sistem aynı görünüme sahip 2 açılan camı bir araya getirerek estetik bir alüminyum sürme kapı ortaya çıkarır.

 • katlanır alüminyum doğrama sistemi

  Katlanır sistem

  Katlanır alüminyum doğrama sistemi; mümkün olan en fazla açılma alanını yaratır. Bu sistemde, camlı elemanlar bir ray kullanılarak bir duvarın içine veya dışına katlanır. Aynı zamanda bu, ekstra sızdırmazlık ve kilitleme olanakları sunmaktadır. Alüminyum katlanır kapı sistemi, maksimum konfor için tam otomatik açılma olanağı sağlar.

Alüminyum kış bahçesi sistemleri

alüminyum doğrama kış bahçesi sistemi

Kış bahçesi doğrama sistemi

Alüminyum kış bahçesi sistemi; pencereler, kapılar ve sürme veya katlanır kapılarla entegre edilebilmekte olup, çeşitli kullanım amaçlarına cevap vererek, mekanın değerini arttırmaktadır. Kış bahçesi sistemi, kapalı teraslar için de kullanılabilir. Yağmura ve rüzgara karşı koruma sağlayarak dış mekanlardan daha çok yararlanılmasını sağlar. Alüminyumun az bakım gerektirmesi, dayanıklılığı ve geniş renk, toz boya ve eloksal seçenekleri gibi özellikleri ile, ideal bir ek yaşam alanının tüm gereksinimlerini karşılar.

 • alüminyum doğrama kış bahçesi çatı sistemi

  Kış bahçesi çatı sistemi

  Kış bahçesinin tasarımına bağlı olarak, çatının yapısı ihtiyaçlarınıza kusursuz biçimde uyacak hale getirilebilir. Isıyla ilgili gereksinimler üçlü cam sistemi ile giderilmektedir ve konfor sağlamaktadır. Üçlü camın ağırlığını taşımakla kalmayıp aynı zamanda kar yükünün ağırlığına da dayanan kirişler sunmaktadır.

 • alüminyum doğrama kış bahçesi cephe sistemi

  Kış bahçesi cephe sistemi

  Kış bahçesi cephe yapımında tamamen şeffaf ve ulaşılabilir sürme sistemidir.Dış mekanı kesintisiz bir şekilde iç mekana taşır. Minimum görünür alüminyum profil yüzeyine sahip olmasına rağmen, sistemin yüksek direnci, geniş cam paneli taşınmasına olanak verir. Bu özellikleriyle beraber sistemin yüksek enerji performansı ve minimal görüntüsü en iyi cephe çözümünü sağlar.

cam dış giydirme cephe kaplama
seramik dış giydirme cephe kaplama
ahşap dış giydirme cephe kaplama
metal kompozit panel dış giydirme cephe kaplama
alüminyum kapı pencere sürme doğrama kış bahçesi
tasarım ürünler güneş kırıcı mesh kaplama ahşap alüminyum profil

E: novon[a]novonsystems.com