Ahşap panel cephe kaplama sistemi

Kompakt panel cephe kaplama sistemi

kompakt panel dış cephe kaplama

Kompakt laminat panel giydirme cephe sistemi

Kompakt laminant giydirme dış cephe sistemi; havalandırmalı kompakt laminant, 4mm kalığında istenilen ölçü ve şekilde, bitiş ve sağır cephelerde kullanılan kompoze levha uygulamasıdır. Bina design parameretlerine uyularak yapılmış çelik ya da alüminyum agraf karkas üzerine, uygun ölçüde hazırlanmış kompakt paneller yapıştırma tekniği ile monte edilir. Geniş renk seçenekleri ile yapıya zenginlik katmaktadır. Kompakt laminant dış cephe sistemi diğer bir uygulama şekli, perçinleme tekniğidir. Sistem mekanik, hızlı uygulanabilir sağlam yapısı nedeni ile dış cephe ve iç mekan kaplamalarında tercih edilmektedir.

 • kompakt panel cephe agraf sistemi

  Agraf sistemi

  Bina dış cephesine düşeyde braketler vasıtasıyla bağlanmış alüminyum köşebent profillerine, yatayda alüminyum profil rayları monte edilir. Panellerin arkasına takılan agraf ayaklar ayarlı vidalar ile alüminyum raylara takılır. Kompakt laminantın arka yüzüne raylar için özel hazırlanmış alüminyum kancalar M8 cıvata somunlar ile vidalanır ve cepheye daha önce bağlanmış alüminyum raylara takılarak, kompakt laminat panellerin montaj işlemi tamamlanır.

 • kompakt panel cephe yapıştırma sistemi

  Yapıştırma sistemi

  Kompakt laminat paneller, bina dış cephesine braketler vasıtasıyla ankre edilmiş alüminyum T ve L profillere veya çelik profil karkas sistemine yapıştırma şeklinde uygulanır. Profillerin panel yapışacak yüzeyleri, Sika panel primer ile temizlenir. Ebatlanmış yapışmaya hazır panelin profile rastlayan arka yüzüne de primer temizleme işlemi uygulanır. Profillere düşey istikamette çift taraflı bant çekilir, Sika Tack Panel yapıştırıcı uygulanarak panel montajı tamamlanır.

Ahşap panel cephe kaplama sistemi

ahşap panel dış cephe kaplama

Ahşap panel giydirme cephe sistemi

Ahşap giydirme dış cephe sistemi; taşıyıcı çelik konstrüksiyon tamamlanmasından sonra oluşturulacak ahşap konstrüksiyon üzerine, vidalama, klips ve kendinden geçmeli olarak 3 farklı şekilde montaj yapılabilir. Ahşap dış cephe panelleri her türlü iklim koşullarında kullanılabilen, hiçbir kimyasal madde içermeyen %100 doğal masif ahşap malzemelerdir. Ahşap panel cephe kaplama ürünleri, zemin kullanımlarında olduğu gibi dış cephede de kullanılmaktadır. Ahşap paneller cephe kaplamalarında en iyi alternatiflerden biri olmaktadır. Ahşap cephe panelleri farklı ebatlarda üretilmektedir.

 • ahşap cephe vidalı sistem

  Vidalı sistem

  Cephede oluşturulan ahşap konstrüksiyon üzerine A2 paslanmaz çelik vidalarla montaj yapılır. Vidalar ahşap panelin kalınlığının yarısına kadar girmeli, gerektiğinde sökülmek istenmesi durumunda vidaya kolay ulaşılabilmesi için üzerine yerleştirilecek kavela vidaya temas etmeyecek şekilde 2mm yukarıda bitirilerek panellerin montaj işlemi tamamlanır.

 • ahşap cephe geçmeli sistem

  Geçmeli sistem

  Cephede oluşturulan ahşap konstrüksiyon üzerine panellerin arkasına takılan agraf ayaklar ayarlı vidalar ile alüminyum raylara takılır. Ahşap panellerin arka yüzüne raylar için özel hazırlanmış alüminyum kancalar M8 cıvata somunlar ile vidalanır ve cepheye daha önce bağlanmış alüminyum raylara takılarak, ahşap panellerin montaj işlemi tamamlanır.

cam dış giydirme cephe kaplama
seramik dış giydirme cephe kaplama
ahşap dış giydirme cephe kaplama
metal kompozit panel dış giydirme cephe kaplama
alüminyum kapı pencere sürme doğrama kış bahçesi
tasarım ürünler güneş kırıcı mesh kaplama ahşap alüminyum profil

E: novon[a]novonsystems.com